14. september 2018 - 12:00

Festiwal Batorego III edycja, Wereld, vrijdag, 14. september 2018

III Edycja Festiwalu Batorego w Simleu Silvaniei (Szilagysomlyo), w mieście i na zamku, w którym urodził się nasz król Stefan Batory.
Więcej informacji wkrótce. Jedziemy ponownie dwoma autokarami, prosto z Polski, bez wizyt w innych miejscach, co uczyni podróż krótką. Warunki lokalowe jak dotąd czyli niezłe. Strzelać też nadal nie można. Będą konie, ale mam nadzieję, że ponownie weźmiemy też nasze. Poprawimy sprawy, które nie wyszły, tak jak chcieliśmy.
Zwiedzimy Kluż Napoka, będzie biwak z ogniskiem i wieczerzą w dackiej twierdzy nad miastem, będą bitwy i przemarsze, będzie wielka biesiada w baszcie zamku Batorych z okazji...
Będzie integracja.
Postaramy się odsłonić tablicę Legionistów Polskich w Jibou oraz "coś" w samym mieście Batorych.
Mamy nadzieję, że odbędą się też inne, wielkie, związane z tym uroczystości...

UWAGA!!! Jedziemy wg autentycznego regulaminu Wojska Polskiego. Kierowcy, po konsultacji ze swoja baza, maja prawo wysadzić niepokornego pasażera, który złamie regulamin tj np w pojezdzie spożywa alkohol.
Zaznaczamy na wszelki wypadek...

Już III raz będziemy obchodzić w Simleu Silvaniei rocznicę urodzin JKM Stefana Batorego. Na razie nie znamy budżetu i nie możemy jeszcze powiedzieć, ile koni z Polski może pojechać i jak wiele grup spoza naszego autokarowego składu, którym miasto musi zwrócić za dojazd.
W Rumunii nadal nie można strzelać z czarnego prochu... :(
Osoby chętne z Polski, które chcą jechać z nami autokarami oraz wszystkie inny z innych krajów, proszone są o odhaczanie się na wydarzeniu i napisanie do nas maila zgłoszeniowego na .
Zwyczajowy koszt wyjazdu, zrzutka na organizację to 30zł od osoby. Jedzenia i picia na miejscu nie trzeba kupować, to wszystko mamy zapewnione.
W 2018r. poza dniem w Kluż Napoka, więcej będziemy na miejscu, integrować się w obozowisku itp.
Jedziemy bez namiotów, śpimy w pokojach.
Podczas Festiwalu, zamierzamy odsłonić w jakąś formę upamiętnienia Legionistów Polskich, spoczywających na cmentarzu w w Jibou, a może uda się jeszcze coś w samym mieście Batorego.

Szczegóły wkrótce tu i na grupie.
Rezerwujcie czas i zapisujcie się :)

vrijdag, 14. september 2018, Wereld, Festiwal Batorego III edycja

Vind meer interessante evenementen
Krijg event aanbevelingen op basis van uw Facebook-smaak. Snap het nu!Toon me de geschikte evenementen voor mijNiet nu